Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?
27 listopada, 2020

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

By admin

Przedłużane rzęsy prezentują się niezwykle efektownie. Dzięki nim możemy czarować spojrzeniem, a jednocześnie podkreślić swoją osobowość. Ich objętość zależy wyłącznie od naszych osobistych upodobań – możemy uzyskać subtelny, drapieżny, a nawet teatralny efekt. Bardzo ważną rolę odgrywa pielęgnacja po zabiegu. Jeśli nie będziemy przestrzegać kilku najważniejszych zasad, to rezultaty zabiegu szybko odejdą w zapomnienie. Warto wspomnieć, że podobnie postępujemy w sytuacji, gdy zdecydowaliśmy się na sztuczne brwi.

Unikaj tłustych kosmetyków

Sztuczne rzęsy aplikowane są na klej. Właśnie z tego powodu należy unikać wszelkich kosmetyków o tłustej formule. Trzeba również uważać na olejki, które często stosowane są podczas demakijażu. Z ostrożnością należy podejść do kremów nakładanych w okolice oczu.

Nie mocz rzęs

Długotrwałe moczenie sztucznych rzęs nie jest wskazane. Podczas brania prysznica, czy też kąpieli w basenie należy uważać na wilgoć. Wysokie temperatury (np. panujące w saunach) również oddziałują negatywnie na właściwości kleju. Może okazać się, że po wizycie w SPA oprawa naszych oczu nie prezentuje się już tak dobrze.

Uważaj na uszkodzenia mechaniczne

Kobiety, które postawiły na sztuczne rzęsy muszą zapomnieć o przecieraniu, czy też pocieraniu oczu. Do osuszania tej części twarzy należy używać delikatnych ściereczek lub ręczników papierowych. Wilgoć usuwamy poprzez rytmiczne przykładanie, a nie tarcie. W innym przypadku już po kilku dniach znacząca część sztucznych rzęs odpadnie. Warto również zrezygnować ze spania w pozycji, która naraża rzęsy na ocieranie o poduszkę.

Nie tuszuj rzęs

Tuszowanie sztucznych rzęs jest możliwe, jednak nie każda maskara będzie odpowiednia. Warto zaopatrzyć się w produkt, który jest dedykowany przedłużanym rzęsom. Niestety może okazać się, że eliminacja kosmetyku jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Jeśli stosujesz eyeliner, czy też cienie do oczu, to nie zapominaj, że ich pozostałości mogą osadzać się na włoskach. Należy stosować specjalną szczoteczkę do przeczesywania.