laminowane brwi
1 grudnia, 2020

Na czym polega laminowanie brwi?

By admin

Laminowane rzęsy, czy też brwi pozwalają wydobyć wszelkie atuty urody. Jest to prosty w wykonaniu zabieg, a więc można przeprowadzić go nawet w warunkach domowych. Oczywiście wiele kobiet woli skorzystać z usług profesjonalistów, tak aby mieć pewność, że proces stylizacji przebiegnie poprawnie. Niewątpliwą zaletą jest niska ingerencja. Ponadto, preparaty stosowane do laminowania mogą działać regenerująco oraz odżywczo, co stanowi kolejną zaletę.

Ujarzmienie włosków

Laminacja brwi polega na ujarzmieniu niesfornych włosków. Za pomocą dedykowanych preparatów nadawany jest im właściwy kierunek. Należy również wspomnieć, że nowoczesne produkty otwierają łuski włosów, co umożliwia wnikanie składników odżywczych. Ma to szczególne znaczenia dla pań, które narzekają na słabe, czy też zniszczone brwi. Ich odbudowa wcale nie musi być kosztowna, czy też męcząca. Najważniejsze jest to, aby zastosować godny polecenia preparat do laminowania. Musimy mieć pewność, że posiada on bezpieczny skład pozbawiony potencjalnie drażniących substancji.

Stymulacja cebulek

Podczas laminacji brwi zwykle stosuje się produkty stymulujące cebulki do wzrostu. Na uwagę zasługuje fakt, że omawiany zabieg coraz częściej wybierany jest przez panów. Dzięki niemu włoski przez długi czas pozostaną na swoim miejscu. Nie ma konieczności stosowania żelów, czy też innych kosmetyków stylizacyjnych. To również prosty sposób na to, aby każdego dnia zaoszczędzić sporą ilość czasu.

Działanie odżywcze

Stosowanie tradycyjnych odżywek, które spływają i nie trzymają się włosków bywa męczące. Sporym minusem jest fakt, że wiele osób nie ma czasu na ich stosowanie. Nakładanie wspomnianych środków na noc może skutkować np. zabrudzeniem pościeli. Zupełnie inaczej jest w przypadku brwi laminowanych. Nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, co ma znaczenie dla osób obawiających się niedogodności. Atutem jest także brak lepkiej i tłustej powłoki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabieg laminacji przeprowadzić np. po wykonaniu henny.