Jak rozpoznać dobrą hennę do brwi
7 grudnia, 2020

Jak rozpoznać dobrą hennę do brwi?

By admin

Zbyt jasne rzęsy lub brwi to problem wielu kobiet. Stosowanie kosmetyków do makijażu nie zawsze zdaje egzamin. Przede wszystkim nie zawsze wiemy, jak podkreślić atuty swojej urody oraz zatuszować mankamenty. Wykonanie estetycznego make-upu wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, co bywa kłopotliwe, jeśli śpieszymy się do wyjścia. Dobrą opcją wydaje się być henna brwi. Satysfakcjonujący efekt uzyskamy wyłącznie wtedy, gdy zdecydujemy się na produkt wysokiej jakości. Zastanawiasz się, jak go rozpoznać? Sprawdź poniższe wskazówki.

Bezpieczny skład

Najlepsza henna o brwi posiada certyfikowany skład, czyli taki, który spełnia szereg rygorystycznych norm oraz standardów. Musimy mieć pewność, że formuła jest wolna od alergenów oraz związków powszechnie uznanych za szkodliwe. Tylko w ten sposób ograniczymy prawdopodobieństwo wystąpienia wysypki, czy też podrażnień. Zrezygnujmy z zakupu najtańszych preparatów, których jakość zwykle pozostawia wiele do życzenia. Pamiętajmy, że przesadne oszczędzanie może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji.

Renoma marki

Już na samym początku należy odrzucić hennę „no name”, która pochodzi od niezweryfikowanego producenta. Wiele produktów dostępnych w sieci nie posiada certyfikatów UE. Oznacza to, że zgodnie z przepisami prawa nie powinny być one rozpowszechniane na rynku europejskim. Dla własnego bezpieczeństwa postawmy na produkt renomowanej marki, która funkcjonuje w branży od lat. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć gwarancję, że zabieg przebiegnie zgodnie z planem.

Trwałość produktu

Zastosowana henna powinna zapewnić długotrwały efekt. Dobrze, jeśli kolor nie utraci swojej intensywności przez kilka tygodni. Barwnik nie może być podatny na oddziaływanie czynników zewnętrznych m.in. użytkowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Przed zakupem nie zaszkodzi sprawdzić opinii wystawionych przez użytkowników. Godne polecenia są produkty wybierane przez profesjonalnych stylistów. Nie należy jednak zapominać, że sposób aplikacji także ma wpływ na to, jak długo brwi będą prezentować się nienagannie.