rekonstrukcja brwi 3D
15 grudnia, 2020

Jak przebiega rekonstrukcja brwi 3D?

By admin

Wyraziste spojrzenie zawsze wysuwa się na pierwszy plan. Ciemne rzęsy oraz perfekcyjne brwi dodają atrakcyjności. Niestety nie zawsze natura obdarzyła nas piękną oprawą oczu. Przerzedzenie włosków może być również następstwem przebytej choroby. W dzisiejszych czasach mamy o wiele więcej możliwości wyeliminowania posiadanych mankamentów. Idealnym przykładem jest zabieg zagęszczania i rekonstrukcji brwi 3D. Wbrew pozorom nie jest on bardzo trudny w wykonaniu – najważniejsze jest jednak to, aby postawić na godny zaufania salon kosmetyczny.

Krok pierwszy: building

Pierwszym krokiem jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu. Oczywiście zabieg ten musi zostać poprzedzony geometrią oraz mapowaniem. Istotne jest, by brwi pasowały do twarzy. Nie istnieje jeden szablon, który sprawdza się w każdym przypadku. Specjalista odpowiada za indywidualne wyznaczanie punktu początkowego oraz końcowego, a także miejsca załamania. Building polega na uzupełnieniu włosków poprzez aplikację sztucznych brwi. Nie należy jednak obawiać się nieestetycznego efektu, gdyż prezentują się one niezwykle naturalnie. Priorytetem jest także podkreślenie łuku brwiowego, gdyż w dużej mierze to właśnie on nadaje charakteru.

Krok drugi: sculpting

Kolejnym etapem jest sculpting, czyli zastosowanie masy strukturalnej. Teoretycznie nie jest to obowiązkowe, jednak brwi kwalifikujące się do rekonstrukcji są zwykle bardzo mocno przerzedzone, co stanowi ogromny problem. Masę strukturalną najczęściej nakłada się po to, aby wyprofilować początek, czy też koniec brwi. To świetny sposób na to, aby odzyskać zmysłowe spojrzenie i pozbyć się kompleksów. Z opisywanego zabiegu bardzo często korzystają kobiety szykujące się do ważnej uroczystości np. ślubu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Sztuczne brwi zazwyczaj utrzymują się na skórze przez około 1-2 tygodnie. Wiele zależy od naszego postępowania. Nie należy narażać włosków na wilgoć, tłuste i oleiste substancje, czy też tarcie mechaniczne. Trwałość masy strukturalnej to mniej więcej 4 tygodnie.